Kıvanç Tatlıtuğ Offical Web Site

Menu
UNİCEF TÜRKİYE İYİ NİYET ELÇİSİ KIVANÇ TATLITUĞ’DAN EĞİTİME TAM DESTEK!

UNİCEF TÜRKİYE İYİ NİYET ELÇİSİ KIVANÇ TATLITUĞ’DAN EĞİTİME TAM DESTEK!

07 Aralık 2016

UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Kıvanç Tatlıtuğ, Hollyvvood’un ünlü oyuncuları Robert Dovvney Jr, Liam Neeson ve Tom Hiddleston ile birlikte Unicefin #AcilDurumDersleri kampanyasına destek verdi AB ve UNICEF’in iş birliğiyle acil durumlar ve krizler yüzünden eğitim haklarından mahrum kalan çocuklar için farkındalığını arttırmak adına başlatılan #EmergencyLessons (#AcilDurumDersleri) kampanyasına UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Kıvanç Tatlıtuğ’dan da destek geldi.

Sosyal medya aracılığıyla başlatılan ve zor koşullar yüzünden eğitim haklarından mahrum kalan milyonlarca çocuğun sesini duyurmayı amaçlayan kampanyaya Robert Downey Jr, Liam Neeson ve Tom Hiddleston başta olmak üzere dünya çapında tanınmış ve başarılı pek çok isimden destek geldi. Türkiye’den aynı kampanyaya destek olan Kıvanç Tatlıtuğ ‘da UNICEF’in 70. yaş gününde kendi çocukluk fotoğrafını ve çocuklar için mesajını paylaşarak anlamlı kampanyanın destekçisi oldu.

Tatlıtuğ, mesajında “Bugün dünyada milyonlarca çocuk okula giderken, ne yazık ki bir o kadarı da okula gidemiyor ya da eğitimlerini çok zor koşullarda sürdürmeye çalışıyor. Eğitim her çocuğun temel hakkıdır. Onların gelecek umududur. UNICEF 70 yıldır her çocuğun ve özellikle de kriz bölgelerinde yaşayan çocukların okula gitmesi için çalışıyor. Bu fotoğrafımı yaşadıkları tüm olumsuzluklara rağmen zor koşullarda eğitimini sürdürmeye çalışan tüm cesur öğrencilere ithafen paylaşıyorum” sözlerine yer verdi.