Kıvanç Tatlıtuğ Offical Web Site

Menu
Kıvanç Hakkında

Kıvanç Hakkında

Kıvanç Tatlıtuğ 27/10/1983 Adana doğumlu-Aktör

 

Kıvanç Tatlıtuğ, mesleki yaşamına 2002 yılında modellikle başladı. 2005 yılında Gaye Sökmen Ajans’a bağlı olarak başladığı oyunculuk kariyerine ise “Gümüş” dizisinde canlandırdığı “Mehmet” karakteri ile giriş yaptı.

Rol aldığı “Gümüş” dizisi Ortadoğu’ya satılan ilk Türk dizisi oldu ve Kıvanç Tatlıtuğ; Kahire, Abu Dhabi, Muskat gibi birçok film festivaline “Onur Konuğu” olarak katıldı ve “Onur Ödülleri” aldı. 2005 yılından beri Ortadoğu, Balkanlar, Türkî Cumhuriyetleri ve Kuzey Afrika’da en çok bilinen ve en popüler Türk Aktör oldu.

Oyunculuk kariyerine “Gümüş” dizisinin ardından sırasıyla; “Menekşe ile Halil” dizisinde “Halil”, “Amerikalılar Karadeniz’de” filminde “Muzaffer”, “Aşk-ı Memnu” dizisinde “Behlül”, “Ezel” dizisinde konuk oyuncu olarak “Sekiz”, “Kuzey Güney” dizisinde “Kuzey”, “Kelebeğin Rüyası” filminde “Muzaffer Tayyip Uslu“, “Kurt Seyit ve Şura” dizisinde “Kurt Seyit”, “Cesur ve Güzel” dizisinde “Cesur”, “Hadi Be Oğlum” filminde “Ali” “Çarpışma” dizisinde “Kadir Adalı, “Organize İşler 2“ filminde “Saruhan” karakterini canlandırarak devam etmiştir. Netflix’te yayınlanan “Yakamoz S-245” dizisinde Arman karakterini ,"Aşıklar Bayramı" filminde Yusuf karakterini canlandırmış,ShowTv de yayınlanan "Aile" dizisinde Arslan karakterini canlandırmaktadır.

Bu zamana kadar 36. Altın Kelebek Ödülleri (2009), 17. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri (2012), 39. Altın Kelebek Ödülleri (2012), 18. Altın Objektif Ödülleri (2012) ve 46. Siyad Ödülleri (2014)’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünün sahibi oldu. 2017 yılında 44.Altın Kelebek Ödülleri’nde ise “Kendi Mucizesini Yaratanlar” ödülünü kazandı. Son olarak 2018 yılında Marketing Türkiye ödüllerinde “Erkek Marka Yüzü” ödülünü alan Kıvanç Tatlıtuğ ayrıca pek çok üniversite, eğitim ve kamu kurumları tarafından da “En iyi Erkek Oyuncu” ödülüne layık görülmüştür.

Kıvanç Tatlıtuğ, UNICEF’in tüm dünyadaki en genç “İyi Niyet Elçisi”dir.