Kıvanç Tatlıtuğ Offical Web Site

Menu
BAŞARILI, GENÇ OYUNCU KIVANÇ TATLITUĞ UNICEF TÜRKİYE İYİ NİYET ELÇİSİ İLÂN EDİLDİ.

BAŞARILI, GENÇ OYUNCU KIVANÇ TATLITUĞ UNICEF TÜRKİYE İYİ NİYET ELÇİSİ İLÂN EDİLDİ.

22 Aralık 2011

UNICEF dünyada “İyi Niyet Elçiliği” misyonunu başlatan ilk kuruluştur. 1954 yılında Danny Kaye ile başlayan UNICEF İyi Niyet Elçiliği Sir Peter Ustinov, Audrey Hepburn ile devam etti. Her biri kendi alanında üstün başarıları ve saygın kişilikleri ile öne çıkan “UNICEF İyi Niyet Elçileri”nin misyonu, çocukların haklarını korumak için yapılan çalışmalara destek vermektir. Günümüzde dünyaca ünlü sanatçılardan Roger Moore, Whoopi Goldberg, Jackie Chan, Susan Sarandon, Mia Farrow, Ricky Martin; dünyaca ünlü sporculardan Leo Messi, David Beckham, Serena Williams kendilerini UNICEF aracılığıyla çocuklara adamış ünlü isimlerden bazılarıdır.

UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçileri: Türk Sinemasının Sultanı Türkân Şoray, değerli yazarımız Ayşe Kulin ülkemizin çok değerli sanatçılarından Devlet Sanatçısı Yıldız Kenter, tiyatro dünyamızın büyük değeri ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinde kurduğu okullarda büyük yetenekler yetiştiren Müjdat Gezen, ünlü piyanistimiz, Devlet Sanatçısı Gülsin Onay, saygın gazeteci ve TV yapımcısı Tayfun Talipoğlu, değerli milli basketbolcu İbrahim Kutluay ve Bilkent Senfoni Orkestrası UNICEF’in diğer Türkiye İyi Niyet Elçileri’dir.

Kıvanç Tatlıtuğ, UNICEF’in 5 Ocak 2012’de Hilton İstanbul’da gerçekleştireceği ‘Çocuklarla 60 Yıl’ balosuna UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçileri Türkân Şoray, Yıldız Kenter, Müjdat Gezen, Ayşe Kulin, Tayfun Talipoğlu, İbrahim Kutluay ile birlikte ev sahipliği yapacak.