Kıvanç Tatlıtuğ Offical Web Site

Menu
KIVANÇ TATLITUĞ, FINISH YARININ SUYU HAREKETİNİN SU ELÇİSİ OLDU

KIVANÇ TATLITUĞ, FINISH YARININ SUYU HAREKETİNİN SU ELÇİSİ OLDU

23 Ağustos 2021

Türkiye’nin suyunu korumayı misyon edinen, lider bulaşık makinesi deterjanı ve “Yarının Suyu” hareketini 3 yıldan bu yana sürdüren Finish, sevilen oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile su tasarrufunda yeni bir dönem başlatıyor. "Yarının Suyu" hareketinin "su elçisi" olan Tatlıtuğ’un yer aldığı kampanya ile kurumakta olan göllerimize dikkat çekiliyor.


Finish’in, “Böyle harcamaya devam edersek, Türkiye'nin suyu yakın gelecekte tükenebilir. Bugün tasarruf yapmaya başlamazsak, yarın tasarruf yapacağımız suyumuz olmayabilir. Bugün duştan bulaşığa tüm alışkanlıklarımızı yeniden gözden geçirme vakti. Gün, harekete geçme günü. Yarının suyunu kurtarmak için, hemen. Bugün.” mottosuyla 2019 yılında başlattığı harekette şimdi Kıvanç Tatlıtuğ çağrıda bulunuyor.


Evlerden başlayarak su tasarrufu konusunda farkındalık yaratan Finish, bulaşıkları sudan geçirmeyi bırakırsak her yıkamada 57 litre su tasarruf edileceğini anlattı. Finish’in çağrısı karşılık buldu ve 6 milyon evdeki davranış değişikliği sayesinde 25 milyon ton yani bir göl kadar su korundu. Üstelik evlerde suyla başlayan tasarruf alışkanlığı, hayatın diğer anlarında da devam etti.